Ekologiczny dziennik twórzczy

Ciekawostki o ekologii, recyklingu oraz bidoegradowalności

Palący problem codzienności, czyli jak być ekologicznym

Temat ochrony przyrody staje się coraz bardziej palącym problemem. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że musimy wprowadzić zmiany w swoich codziennych nawykach oraz rozpocząć zmiany na poziomie systemowym. Przykładem takich bardziej masowych zmian mogą być ostatnie dyrektywy europejskie dotyczące opakowań jednorazowych. Wymuszają one zaprzestania korzystania z jednorazówek do 2021 roku. Wszystkie restauracje będą musiały wykorzystywać ekologiczne opakowania jednorazowe, takie jak słomki ze słomy, sztućce z trzciny cukrowej, torby cateringowe i inne naczynia ekologiczne.

Zmiany możemy też rozpocząć od nas samych. Przykładem może być tutaj lepsze sortowanie śmieci. Producenci wytwarzający wyroby z materiałów recyklingowanych podkreślają, że najbardziej istotną dla nich kwestią jest czystość danego materiału.

Tak więc, na przykład gdy folia ma papier , to należy papier oddzielić. Jeżeli kubek po jogurcie czy śmietanie jest zanieczyszczony, to warto postarać się żeby przed wyrzuceniem nie było tych organicznych pozostałości.